„Црвените ѓаволи“ ќе направат уште еден обид да го купат Санчо

0

Челниците на фудбалскиот состав Манчестер Јунајтед наредната недела ќе ја испратат последната понуда  за напаѓачот на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо. Според текстот во Мирор, таа ќе изнесува 75 милиони фунти…

Флик: заслужена победа

0

Фудбалерите на Баерн Минхен доцна синоќа го освоија Суперкупот на Европа откако на неутрален терен во Будимпешта ја совлада Севилја со 2:1. Тренерот на Баварците, Ханс Флик, откако нагласи дека…

Сите спортови