Папу може да добие понуда од Шпанија

0

Аргентинскиот фудбалски репрезентативец, Папу Гомез, кој имаше конфликт со главниот тренер,  Гасперини, веројатно до крајот на месецов ќе си замине од Аталанта. Неколку клубови од Серија А се заинтересирани за…

Нови грижи за Гвардиола

0

Интернационалецот во редовите на Манчстер Сити, Кевин Де Бруин, ја повреди тетивата на мечот со Астон Вила и ќе мора да паузира најмалку четири недели објавија медиумите во Англија. Фудбалерот…

Сите спортови