15 ракометари на Татабања заразени со коронавирус, се одложува мечот со Е. Пелистер?

0

Иако беше најавено дека на 20 октомври ќе стартува Лигата на Европа во ракомет, а Еурофарм Пелистер ќе ја пречека во Битола унгарска Татабања, сепак, мечот ќе мора да биде одложен.

Екипата на Татабања има дури 15 позитивни ракометари заразени со коронавирус и нема да допатува во Битола за натпреварот од првото коло. Европската ракометна федерација се уште нема официјална потврда на одложувањ ена дуелот, но од унгарскиот клуб испратиле писмо до ЕХФ со таква намера и барање.

Share.

Leave A Reply