Хонда има големи амбиции за 2018 година

0

„Honda“ ги објави плановите за учество во светскиот мото шампионатот во 2018 година. Активноста ќе биде во различни категории како и на познатото  рели Дакар.

Откако Марк Маркез со освои титулата, тој останува повторно во фабричкиот тим на Хонда заедно со 13-годишниот ветеран во „Moto GP“, Дани Педроса. Двајцата ќе возат во „Repsol Honda Team“ и тоа фабричките машини „RC213V“ за 2018 година. Со моторцикли на Хонда ќе бидат и Кал Крачлоу (LCR Honda CASTROL) Такаки Накагами (LCR Honda IDEMITSU), Франко Морбидели и Томас Лоти (Estrella Galicia 0 , 0 Марк ВДС).

Хонда има три цели во наредната година – победничките пехари кај пилотите, дизајнерите и тимовите.

Share.

Leave A Reply