Почна новото издание на Турнирот во мал фудбал на медиумите

0

Во малата сала на СЦ „Јане Сандански“ денеска започна новото издание на „Турнирот во мал фудбал на медиуми“ во организација на Спортското радио 90,3 фм. во неколку интересни и неизвесни дуели, имавме можност да погледнеме навистина убав фудбач.

Еве ги постигнатите резултати:

19.50 МРТВ – КАНАЛ 5 2:0
20.30 КАНАЛ 77 – АЛФА ТВ 1:8
21.10 РЕВИЈАЛНА ОПШТИНА ГАЗИ БАБА – ОПШТИНА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ 8:3
21.50 СПОРТСКО РАДИО 90,3 – СИТЕЛ 3:5
22.30 РЕВИЈАЛНА : КОМПАНИИ ЕВН – АСТРА КАЗИНО 0:0 (3:4) на пенали.

Во петок на програмата се мечевите од вториот ден на турнирот.

20.00
КАНАЛ 77 – МТВ 2
20.40
Ревијална – ЕУРОЛИНК – ТОТАЛ ТВ
21.20
Ревијална  Општина АЕРОДРОМ – Општина К.ВОДА
22.00
СПОРТСКО РАДИО 90,3 – 1ТВ
22.40
МРТВ – ТВ ШЕЊА

 

Share.

Leave A Reply