Бабиќ и се заблагодари на публиката

0

Тренерот на ракометарите на Еурофарм Пелистер, Жељко Бабиќ, вели дека елиминацијата од Нексе во СЕХА лигата не треба да донесе големо разочарување бидејќи имало и позитивни работи на теренот.

„Им благодарам на играчите, натпреварот беше драматичен и интензивен. Овој град и овие навивачи се навистина одлични и јас сум среќен што сум тука. Навистина сум горд што денес ги водев овие момци а од срце им се заблагодарувам на навивачите кои ни приредија одлична атмосфера“ – вели Бабиќ.

„Пред нас има уште многу работа, и се надеваме на подобри резултати во иднина Честитки на екипата на Нексе, пласманот им е заслужен“  рече тренерот на Еурофарм Пелистер.

Share.

Leave A Reply