Македонија против Данска, Швајцарија и Финска ќе се бори за ЕП 2022

0

Ракометната репрезентација на Македонија попладнево во Виена ги доби противниците за квалификациите за Европското првенство 2022 година, кое ќе се одржи во Унгарија и Словачка.

Среќата сакаше, избраниците на Данило Брестовац да се најдат во групата 7, заедно со селекциите на Данска, Швајцарија и Финска.

Share.

Leave A Reply