Кошаркарите ќе ја започнат новата сезона

0

Во текот на викендот конечно ќе започне новата сезона во Првата кошаркарска лига. Ждрепката одреди уште во првото коло да го имаме вечноот дерби Работнички-МЗТ Скопје.

Дуелот е закажан за в недела од 18:00 часот а големо изненадување е тоа што ќе се игра во домот на Работнички салата „Градски Парк“ иако е познато дека таа не ги исполнува условите.

На другите терени ќе се сретнат: АКАДЕМИЈА ФМП – ГОСТИВАР , ТФТ- КУМАНОВО ,  КОЖУВ -ПЕЛИСТЕР , МЗТ СКОПЈЕ УНИ БАНКА – ЕУРО НИКЕЛ , ВАРДАР – ЦРН ДРИМ. Сите мечеви на стартот на сезоната ќе бидат одиграни без публика.

 

Share.

Leave A Reply