Новогодишни интервјуа, разговори,…..

0

Историскиот пласман на нашите најдобри фудбалери на Евро-шампионатот беше највпечатливиот и најрадосниот момент за македонската спортска јавност во 2020 година.

Селекторот, Игор Ангеловски, во новогодишното интервју за Спортско радио 90,3 ФМ, нагласи дека е горд на сите што го облекоа  македонскиот дрес и дека нашата репрезентација може да биде пријатно изненадување на континеталниот собир. Покрај разговорот со популарниот „Мрме“, во текот на нашата новогодишна програма ќе можете да слушате повеќе интервјуа и разговори со видни личности од мак-спортот како што се:

Даниел Димески – претседател на МОК
Наумче Мојсовски- директор на Агенцијата за млади и спорт
Филип Поповски -ген. секретар на ФФМ
Никола Ѓорѓиев – одбојкарски репрезентативец
Иван Тричковски- фудбалски репрезентативец
Панче Ќумбев- претседател на Синдикатот на фудбалери

Share.

Leave A Reply