Адеми и Динамо ја добија Бенфика во осминафиналето на ЛЕ

0

Динамо Загреб на Аријан Адеми во осминафиналето на Лигата на Европа за противник го доби тимот на Бенфика. „Модрите” добија атрактивен, но и опасен противник, но ќе се обидат да направат уште едно изненадување.

Челзи во оваа фаза за ривал го дони украински Динамо Киев, додека екипат ана Наполи ќе се сретне со Салцбург.

Првите натпревари се закажани за 7 март, а реваншите ќе се одиграат на 14 март.

Share.

Leave A Reply