Агаси повеќе не е тренер на Ѓоковиќ

0

Легендата за светскиот тенис, Андре Агаси повеќе не е тренер на поранешниот тениски рекет бр. 1, Новак Ѓоковиќ.

Агаси ги потврди информациите за разделбата со Ѓоковиќ.

„Имав најдобри намери и се обидував да му помогнам, но ние не се разбиравме по неколку прашања”, призна Агаси.

Share.

Leave A Reply