Агаси и Виландер на турнир во Аделаида

0

Андре Агаси, Марк Филипусис, Матс Виландер. Ова се само дел од имињата на славните тенисери кои го потврдија своето учество на егзибицискиот турнир во Аделаида од 8 до 10 јануари следната година.

Покрај нив најавен е и настап на Гаел Монфилс, како и на Френсис Тиафо. Турнирот во Аделаида ќе има и атрактивен егзибициски турнир во игра на двојки, но и турнир за тенисери помлади од 21 година.

Share.

Leave A Reply