Ајнтрахт (Ф) го купи голманот на Брондби

0

Голманот на дански Брондби, Фредерик Ренов ќе го напушти тимот на крајот на сезоната и заминува во германската бундеслига. Нов клуб на младиот Ренов ќе биде Ајнтрафт (Ф).

Фудбалерот успешно го минал лекарските преглед и потпишал договор со Ајнтрахт”, чии услови се уште не се обелоденети. Голманот ќе му се приклучи на својот нов тим во текот на летото.

Оваа сезона, 25-годишниот Данец учествуваше на 29 меча за Брондби, а ќе биде дел и од селекцијата на Данска на СП во Русија.

Share.

Leave A Reply