Ајзеа Томас една година во Денвер Нагетс

0

Ајзеа Томас и официјално се договори со Денвер Нагетс за едногодиша соработка со минимална плата од 2 милиони долари, објави ESPN. Денвер планира да го искористи како резервна опција, откако пред почетокот на минатата сезона, 29-годишниот Томас беше трејдуван од Бостон во Кливленд, а веќе во текот на регуларниот дел од сезоната се пресели на Лос Анџелес Лејкерс.

Поради повредата на колкот, тој одигра само 32 натпревари, во кои постигна 15,2 поени и 4,8 асистанции по натпревар.

Share.

Leave A Reply