Академија ФМП ја продолжи соработката со Харис

0

КК Академија ФМП под водство на новиот тренер Александар Петровиќ засилено го подготвува тимот за следната натпреварувачка сезона.

Синоќа од клубот потврдија дека по ангажманот на Теодор Атанасов и Славчо Темелковски, ФМП го задржува и најдобриот стрелец од минатата сезона Рони Харис.

Американецот имаше просек од 17 поени по натпревар, 4.3 скока и 4.6 асистенции, а тоа беше одлична препорака да остане во прволигашот од Кисела Вода.

Share.

Leave A Reply