Ал-Атијах беше искрен во анализата

0

Катарскиот возач на „Toyota“, Насер Ал-Атијах, кој е шампион од 2011 и 2015 година, имаше големи проблеми на вчерашната четврта етапа на Релито Дакар.

Тој изгуби многу време и сега заостанува 58 минути зад лидерот Стефан Петерхансел со возилото на Пежо.

„Навистина беше многу тежок ден. На два пати ми се дупна гумата а потоа требаше да бидеме уште повнимателни бидејќи немавме резервни делови. Уште при првите дини наидовме на огромна дупка а тоа се повтори и подоцна”, откри Ал Атијах.

 

Share.

Leave A Reply