Алба ќе оди на лекарски третман

0

Дефанзивниот фудбалер на Барселона, Жорди Алба, заработил повреда на вчерашниот тренинг пред денешниот меч со Олимпијакос во Лигата на шампионите.

Тој е еден од најстандардните играчи во тимот на Ернесто Валверде. Неговото место најверојатно ќе го заземе Лука Дин.

Каталонците досега обезбедија две победи во елитната конкуренција на стариот континент.

Share.

Leave A Reply