Александар Димовски победник на Гран При турнирот во К-1 во Сараево

0

На светскиот Гран При во К-1 во Сараево, македонскиот борец Александар Димовски – Димса славеше со нокаут во третата рунда над Словенецот Саша Јовановиќ, а во финалната пресметка против Санид Имамовиќ од Босна и Херцеговина победи со нокаут во првата рунда и ја освои слободната титула во тешка категорија.

Димовски го завери билетот за финалето на Светскиот куп во тешка категорија на КОК со нокаут во првата рунда над Имамовиќ. Тој сега ќе се соочи со победникот на вториот ГП турнир на КОК во тешка категорија, кој ќе се одржи подоцна во текот на годината.

Share.

Leave A Reply