Алфа Ромео ќе го купи Заубер

0

Швајцарскиот тим во Формула 1, Заубер наскоро ќе добие нов сопственик. Шпекулациите велат дека нови сопственици на Заубер можат да станат Италијанците од Алфа Ромео.

Информациите велат дека во скора иднина делегација на Заубер ќе оди во посета на седиштето на Ферари во Маранело каде се очекува нова рунда преговори за промена на сопственоста со првите луѓе на Алфа Ромео.

Share.

Leave A Reply