Алушовски: Овој тим уште еднаш покажа карактер

0

Македонскиот и европскиот ракометен шампион Вардар, вчера ја оствари првата победа во новата сезона од Лигата на шампионите. Во Скопје повторно падна германски Флензбург. По мечот, тренерот а „црвено-црните“, Стевче Алушовски вака го прокоментира мечот.

„Ова е една голема победа која ќе би даде потик да бидеме вистински понатаму. Честитки за карактерот на овие момци, иако не игравме мечеви, сепак добро го анализиравме противникот. Пред нас е нов натпревар, немаме многу време за славење, мора да се подготивме за Порто. Ова се два големи бода кои ќе ни го отворат патот“, рече Алушовски.

Share.

Leave A Reply