Анчелоти го носи Алан од Наполи во Евертон

0

Менаџерот на Евертон, Карло Анчелоти продолжува да преговара со некои од своите поранешни фудбалери во Наполи, кои би сакал да ги донесе во Премиер лигата во неговиот сегашен клуб. Едно од најновите имиња во неговиот нотест е Бразилецот Алан.

Фудбалерот се чини дека не е среќен во Неапол и веќе гледа шанса да си замине. Според „Кориере Спорт“, Евертон имал разговори со шефовите на Наполи, на кои начелно е договорено работата да биде завршена на лето.

Share.

Leave A Reply