Анри преговара да го преземе Бетис

0

Поранешниот француски фудбалски репрезентативец Тиери Анри, може да стане нов тренер на шпански Бетис. “Зелено-белите” бараат нов тренер, па раководството веќе почнало разговори со Французинот.

Управата на клубот исто така го посакува и менаџерот на Њукасл, Рафаел Бенитез, но тој во оваа фаза го одбил предлогот, бидејќи води преговори за продолжување на договорот со Англичаните, а има и други понуди.

Ако Бетинез откаже, тоа е знак за Бетис да започне преговори со 41-годишниот Анри.

Share.

Leave A Reply