Антонио Конте сака да го донесе Жиру во Интер

0

Интер има за цел да го купи напаѓачот на Челзи, Оливие Жиру , пренесува „Газета Дело Спорт“. Според изворот, тренерот на италијанскиот клуб Антонио Конте планира да ја засили екипата со барем еден играч по позиција.

50-годишен тренер планира да го купи од Челзи, француски напаѓач, кој претходно изјави дека е незадоволен од својата позиција во лондонскиот клуб, поради недостаток на минутажа. На Конте му треба фудбалер како Жиру, бидејќи ги исполнува сите барања на италијанскиот тренер. Алтернатива за во Интер е напаѓачот на Спал Андреа Петанија.

Оливие Жиру играше само на 4 натпревари оваа сезона во англиската Премиер лига и не успеа да се запише во листата на стрелци.

Share.

Leave A Reply