Арсенал – Манчестер С. на отворањето на новата сезона во Англија

0

Во денот на почетокот на светското првенство во Русија, во Англија беше направена ждрепката за новата сезона во Премиер лигата која оваа година ќе почне на 11 и 12 август.

Ждрепката сакаше во премиерното коло од новата сезона на најсилното национално фудбалско првенство на планетава да се сретнат Арсенал и Манчестер Сити, дуел кој ќе биде исклучително големо дерби на отворањето на сезоната.

Во останатите дуели од премиерното коло ќе се сретнат:

Бурнмаут – Кардиф

Фулам – Кристал П.

Хадерсфилд – Челзи

Ливерпул – Вест Хем

Манчестер Ј. – Лестер

Њукасл – Тотенхем

Саутемптон – Барнли

Ватфорд – Брајтон

Вулверхемптон – Евертон

Share.

Leave A Reply