Арсенал сериозно расмислува за понуда до Ашраф Хакими

0

Арсенал има се посериозен интерес за дефанзивецот на Интер, Ашраф Хакими, тврди весникот „АС“. Мароканецот ги импресионираше сите со својот настап за Интер оваа сезона по трансферот од Реал Мадрид за 40 милиони евра минатото лето.

Затоа „Топџиите“ размислуваат да му дадат понуда по крајот на сезоната. Интер сигурно не сака така лесно да се раздели со Хакими. Сепак, клубот доживува сериозни финансиски проблеми и ова може да го принуди да се раздели со некои од своите ѕвезди. Токму Хакими е еден од играчите за кого има најсериозен интерес и за кого може да се собере најголема сума за трансфер.

Се смета дека од Интер се подготвени да преговараат со секој што е подготвен да понуди околу 50 милиони евра за мароканскиот фудбалер.

Share.

Leave A Reply