Атлетичарите се низ улиците во Скопје

0

Леонид Вандевски во машка и Марија  Стојановска во женска конкуренција се победници во трката на 5 километри на  годинашново издание на „Виз Ер скопскиот маратон“.

Веднаш зад Вандевски трката ја завршија Павле Јовановски и Пепи Аникијев додека во женскиот дел второто место и припадна на Ања Еклер а третото на Ирма Хајдари.

На трката на 5000 метри имаше повеќе од 9000 учесници.

Share.

Leave A Reply