Атракции и забава за публиката, Богдановиќ -МВП

0

Тимот на светот го победи американскиот состав во натпреварот познат како „Ѕвезди во подем“ со 155 спрема 124 на првиот ден од НБА Ол-стар викендот кој се одржува во Лос Анџелес.

Богдан Богдановиќ на крајот го доби признанието – МВП. Србинот постигна 26 поени со серија на тројки  додека неговиот соиграч од Сакраменто, Хилд, постигна 29 поени. Во американскиот тим Браун забележа  35 поени, но, тоа не беше доволно за победа.

Спектаклот во „Стејплс“ центарот дојде како загревање за големиот дуел на ѕвездите од НБА или пресметката на Истокот против Западот.

Share.

Leave A Reply