Балде ќе го носи дресот на „нероаѕурите“

0

Италијанскиот фудбалски состав, Интер, конечно се појави на трансфер пазарот.

Медиумите на „Чизмата“, тврдат, дека е постигнат договор со Лацио за 22 милиони евра за трансфер на крилниот напаѓач, Кеита Балде .

Фудбалерот треба да пристигне на „Џузепе Меаца“ како замена за Хрватот, Иван Перишиќ, кој може да замине во Манчестер Јунајтед.

 

Share.

Leave A Reply