Балотели ослободен од обвинението за силување малолетничка

0

Обвинителството на покраината Ломбардија го прогласи за невин 29-годишниот поранешен италијански репрезентативец, Марио Балотели, по обвинението за силување на малолетна девојка.

Балотели се запозналал со една девојка кога имала само 17 години. Во исто време, таа го уверила фудбалерот дека е возрасна. Кога се случила сексуална врска, таа му ја открила на Марио вистинската возраст и барала 100.000 евра за да не го пријави во полица.

Девојчето му се заканило на италијанскиот напаѓач не само со тоа што ќе им каже на новинарите за настант, туку и обвинувајќи го за сексуално насилство.

За време на истрагата, полицијата успеа да ги потврди фактите дека се работи за уцена.

Share.

Leave A Reply