Барса најде замена за Саубич

0

Ракометарот на Барселона, Јоан Саубич,  одлучи да ја заврши професионалната кариера по што управата мораше веднаш да пронајде решение и го ангажира младиот француски интернационалец, Јанис Лен од Селестат.

Барса во меѓувреме се договори и со кубанскиот пивотмен, Алексис Боргес, кој ќе го напушти тимот на Порто.

Каталонците пред неколку месеци потпишаа и со Јуре Доленец кој треба да настапува на позицијата десен бек.

Share.

Leave A Reply