Барса во напредни преговори со Баерн за Алаба

0

Барселона е во преговори со дефанзивецот на баерн (М), Давид Алаба, објави весникот „Дон Балон“. Според извори во шпанскиот клуб, преговорите меѓу двата клуба се во напредна фаза.

Фудбалерот веќе изразил желба за преселба во Шпанија, а трансферот е проценет на околу 70 милиони евра. За Алаба е заинтересиран и Реал (М), но во моментов Барселона има предност во преговорите.

Актуелниот договор на Австриецот со Баерн (М) е до летото 2021 година. Алаба е дел од германскиот шампион од 2009 година.

Share.

Leave A Reply