Барселона ќе биде активна во зимскиот трансфер период

0

Каталонскиот весник – „Мундо Депортиво“ пишува дека Барселона во зимскиот преоден рок ќе се обиде да ги ангажира Давид Алаба и Пол Погба.

Репрезентативецот на Австрија влезе во последната година од договорот со Баерн Минхен и најверојатно нема да го продолжи. Во исто време и Французинот во редовите на Манчестер Јунајтед не може да најде заеднички јазик со челниците на тимот за продолжување на соработката.

Според наведеното, Барселона сака да го ангажира и поранешниот играч на Реал Мадрид, Ди Марија, кој сега ги брани боите на францускиот ПСЖ.

 

Share.

Leave A Reply