Барселона преговара со Гаја и со Маркос Алонсо

0

Барселона ја разгледува можноста за купување на фудбалерот на Валенсија, Хозе Гаја, но и играчот на Челзи, Маркос Алонсо. Каталонците бараат нобви имиња за тимот откако стана јасно дека Жиниор Фирпо не може да биде замена за Жорди Алба во иднина.

Актуелниот договор на Гаја со Валенсија истекува во 2023 година. Валенсија има сериозни финансиски потешкотии и е подготвена да го продаде 25-годишниот играч за околу 30 милиони евра. Исто така, Барселона го следи и 30-годишниот Маркос Алонсо, чиј договор со Челзи истекува во 2023 година.

Share.

Leave A Reply