Барселона прифати 10 милиони евра за Ракитиќ од Севиља

0

Барселона се согласи да го продаде играчот од средниот ред Иван Ракитиќ во Севиља, пренесува „Мундо Депортиво“. Според изворот, каталонскиот клуб сака да добие 10 милиони евра за 32-годишниот Хрват.

Самиот фудбалер сака да ја заврши кариерата во тимот од Андалузија, каде играше од 2011 до 2014 година. Во сезоната 2019/20, Ракитиќ забележа 41 натпревар за Барселона, постигнувајќи 1 гол и оствари 4 асистенции.

Share.

Leave A Reply