Барселона тргнува по потписот на Кори Хигинс

0

Менаџментот на КК Барселона е заинтересиран за потпишување на договор со кошаркарот на европскиот шампион ЦСКА Москва, Кори Хигинс.

Сегашниот договор на 29-годишниот Американец со ЦСКА е до крајот на оваа сезона, и засега Русите немаат продолжено соработка со него.

Хигинс во сегашната сезона и помогна на ЦСКА да ја освои титулата во Евролигата со настап на 32 натпревари  и просек од 14,9 поени по меч.

Share.

Leave A Reply