Бентакур го продолжи договорот со Јувентус

0

Јувентус на својата официјална веб-страница го објави продолжувањето на договорот со играчот од средниот ред, Родриго Бентанкур.

Новиот договор меѓу “Старата Дама” и 21-годишниот фудбалер ќе биде за 5 сезони.

Тоа значи дека Бентакур останува во „црно-белиот“ дрес најмалку до летото 2024 година.

Share.

Leave A Reply