Битолчани пријавиле во МВР, Вардар го чека казна

0

Фудбалскиот клуб  Пелистер го пријавил во МВР инцидентот во Кратово на средбата со Силекс кога бил нападнат помошникот тренер, Петар Костовски.

Исходот на истрагата допрва ќе се очекува како и евентуалната реакција на луѓето во ФФМ за споменатиот случај.

Во истовреме, по немилите сцени на мечот меѓу Вардар и Ренова на „Филип Втори“, „црвено-црните“ нема да заработат суспензија на теренот но, затоа се предадени на Дисциплинска комисија која ќе определи парична казна за слабата организација.

Share.

Leave A Reply