Бока Јуниорс сака да го донесе Едисон Кавани

0

Еден од кандидатите за да го ангажира уругвајскиот напаѓач од ПСЖ Единсон Кавани е аргентинскиот гигант Бока Јуниорс. По крајот на сезоната завршува договорот на играчот со ПСЖ, а тој може да го замине во Бока Јуниорс бесплатно, пренесуваат медиумите во Аргентина.

Во моментов, во клубот од Буенос Аирес играат напаѓачот Карлос Тевез и играчот од средниот ред Мауро Зарата, доста познати по успешниот настап во Европа. Исто така до јануари 2020 година, играч на Бока беше светски шампион со репрезентацијата на Италија, Даниеле Де Роси.

Покрај Бока Јуниорс, Атлетико Мадрид и клубот Интер Мајами на Дејвид Бекам, кој се натпреварува во МЛС Лигата, исто така се заинтереситани за Кавана. Во досегашниот дел од сезоната од шампионатот на Франција, Кавани одигра 14 натпревари за ПСЖ и постигна четири гола, а исто така доби и два жолти картони.

Share.

Leave A Reply