Боксерите одлично профитираа

0

Боксерскиот меч меѓу Ентони Џошуа и Енди Руиз го сруши рекордот за најплатени посети на – „Sky Sports“.

Иако сè уште нема официјални податоци од медиумите, британскиот менаџер, Еди Хорн, вели дека дуелот го следеле повеќе од 1,53 милиони гледачи со што е надминат рекордот кој беше поставен во 2017 година за мечот меѓу Џошуа и Владимир Кличко на Вембли.

Двајцата боксери според договорот ќе добијат солиден процент од вкупната сума. Џошуа ќе инкарсира рекордни 46 милиони фунти во кариерата додека 10 милиони ќе добие Руиз.

Share.

Leave A Reply