Борозан со ТОП 5 гол во изборот на колото на ЕХФ

0

Вардар не успеа да и се одмазди на Барселона во саботата и повторно загуби на гостувањето во Шпанија. Сепак, „црвено-црните“ одиграа едно одлично полувреме и постогнаа неколку атрактивни погодоци.

Еден од нив, оној на Вуко Борозан се најде на Топ 5 листата од најубави голови во осмото коло од Лигата на шампионите. Проектилот на „бомбардерот“ на Вардар беше незапирлив за Де Варгас, што беше доволно за четврто место на оваа ранг-листа.

Најдобрите 5 гола за ова коло на ЕХФ – ЛИНК

 

Share.

Leave A Reply