Борусија го купи дефанзивецот на Хофенхајм

0

Три дена по последниот меч оваа сезона, Борусија (Дортмунд) го објави својот прв трансфер. Дефаизивецот на Хофенхајм, Нико Шулц е првото ново засилување за „милионерите“. Германскиот репрезентативец ќе го чини тимот 25 милиони евра.

Левиот бек потпиша договор со Борусија (Д) до 2024 година.

26-годишниот фудбалер блескаше со 9 асистенции и 1 гол во 37 натпревари на сите турнири во тековната сезона.

Share.

Leave A Reply