Ботас доби честитки од Лауда

0

Ники Лауда му оддаде заслужено признание на Валтери Ботас кој победи на неделната трак во Формула 1 шампионатот возена за Големата награда на Австрија.

„Тој не спаси, бидејќи да го победиш Фетел додека силите ви се толку израмнети воопшто не е лесно. Во почетокот, задачата му изгледаше пеколно тешка, но тој всушност заврши одлична работа”, изјави Лауда пред „Sky Sports“.

Ботас со второто место во Баку и триумфот на патеката во Австрија, се доближи на само 15 поени до Луис Хамилтон и на 35 зад Фетел.

 

Share.

Leave A Reply