Брестовац го објави списокот на кадетите за мундијалската мисија во Скопје

0

Селекторот на машката кадетска ракометна репрезентација, Данило Брестовац го објави списокот на повикани ракометари за собир во рамки на подготвителниот период за претстојното Светско Првенство 2019 што ќе се одржува во Скопје во период од  6 до 18 август 2019 година.

Првиот собир на нашата кадетска репрезентација е закажан на 10 јули со почеток во 13:30 часот во Струга. Кадетите се во групата Ц, заедно со репрезентациите на Аргентина, Нигерија, Јапонија, Бахреин и Данска.

Share.

Leave A Reply