Британецот ја повредил ногата

0

Возачот на Мекларен во Формула 1, Ландо Норис, го повредил левото стапало и затоа ќе мора да се движи со ортопедско помагало.

Тоа значи дека младиот возач најверојатно нема да се појави на Гран при трката во белгија откако ќе заврши летната пауза. Норис преку социјалните мрежи изрази желба да се трка и покрај тоа што е повреден.

Од Мекларен соопштија дека 19-годишниот возач има шанси да биде во неговиот болид за неделната трка. Собирот во Белгија ќе биде во наредниот викенд

Share.

Leave A Reply