Британецот си ги бара парите од Милер

0

Еди Хорн, откри дека требало да му се плати процент од страна на Милер за неговата битка со Форест на 9 јули во Лас Вегас.

Британскиот боксерски промотор во интервјуто за телевизијата – „ИФЛ“, изјави дека Милер сè уште му должи пари. Американецот во претходната година требаше да се соочи со Ентони Џошуа, но, беше суспендиран откако даде позитивен тест за допинг.

„Милер требаше да заработи добри пари. Тој доби бонус за потпишување на договорот. Тој мораше да ми ја плати таксата за неговиот претходен меч против Форест. Такви се правилата“ – изјави Хорн.

Share.

Leave A Reply