Бутел денеска дебитира на европската сцена

0

Ракометарите на Бутел, попладнево имаат историски настап во европските ракометни купови. Тимот кон на македонската ракометна карта е во последниве неколку години, денеска го очекува првиот меч од квалификациите во ЕХФ Купот против украински Запорожје.

Натпреварот кој е дел од второто квалификациско коло од Купот на ЕХФ се игра во СРЦ „Кале“ со почеток во 18:30 часот.

Share.

Leave A Reply