Цепелинот на Карачиќ и Криштопанс во ТОП 5 за ова коло

0

Ракометарите на Вардар по победата над Рајн Некар, го имаат и еден од најубавите голови на колото во Лигата на шампионите. Истиот беше во режија на вардаровите ракометари, Игор Карачиќ и Даинис Криштопанс.

Цепелинот на Карачиќ и Криштопанс се најде на четвртото место меѓу најдобрите голови на колото во Лигата на шампионите.

Во продолжение можете да ги погледнете ТОП 5 головите за ова коло од ЛШ – ЛИНК.

Share.

Leave A Reply