Цепелинот на Лакрабер и Лекиќ во ТОП 5 листата на убави голови

0

Ракометарките на ЖРК Вардар обезбедија пласман на Ф4 завршнииот турнир од ЛШ во Будимпешта и на најдобар можен начин се поздравија со домашната публика во СЦ „Јане Сандански“, а на мечот со данскиот Митјиланд славеа со една убедлива победа и повторно со доминантна игра која изобилуваше со убави голови и потези покажаа дека заслужено патуваат на завршниот турнир.

На овој меч тренерот на Вардар Ирина Дибирова имаше многу расположени ракометарки, кои постигнаа убави и атрактивни голови, а притоа добија и аплазу о домашната публика. Сепак од сите постигнати голови,

цепелинот на Лакрабер и Лекиќ се најде на четвртото место на ЕХФ ТОП 5 листата за најубави голови постигнати во четвртфиналните реванш средби на Лигата на шампионите.

 

 

Share.

Leave A Reply