Челзи не планира да го откупува договорот на Игуаин

0

Челзи нема да ја искористи можноста да го купи аргентинскиот напаѓач Гонзало Игуаин, пишува „Daily Mail“.

31-годишниот Игуаин игра на „Стемфорд Бриџ“ од јануари со позајмица од Јувентус, но спортскиот и техничкиот персонал на Челзи не се задоволни со неговите настапи.

Аргентинецот постигна 7 гола имаше и 2 асистенции во 23 натпревари одиграни за „сините“ од Лондон, но во голема мера не успеа да ги исполни очекувањата на раководството на тимот.

Share.

Leave A Reply