Чен „скокаше“ од радост по трката во Франција

0

Филмската ѕвезда,  Џеки Чен, ја спореди победата на неговиот тим на легендраната трка „24 часа Ле Ман“ во класата „LMP2“ како мигот кога тој добиваше оскар за неговите дела во филмската индустрија.

„Колку возбудливо! Чувството е апсолутно истото како кога добив Оскар. Многу жалам што не можев да бидам на патеката со вас. Но, без оглед на тоа, вие победивте! Сега треба да продолжиме напред и да работиме напорно за наредните години!” гласеше видео пораката упатена од Џеки Чан до сите во неговата екипа.

Подвигот на неговиот тим има големо значење бидејќи времено ќе остане на првата позиција. Во истовреме, екипата на Чен е првата од Кина која успеала да се искачи на подиумот на легендарната трка „Ле Ман“

Share.

Leave A Reply