Червар ја одбрал Хрватска, РФМ под итно ќе бара селектор

0

Ракометната федерација на Макеоднија денес ја информираше јавноста за добиениот одговор од  актуелниот селектот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Лино Червар кој со допис ја информирал РФМ за својата одлука каде ќе ја продолжо кариерата.

Informacija-za-mediumite-RFM

Како што се наведува во овој допис од страна на РФМ, сега мора веднаш да се рњагира и во најбрз период репрезентацијата да добие селектор кој ќе ја предводи селекцијата на следните квалификациски натпревари за пласман на ЕП во Хрватска 2018 година.

Share.

Leave A Reply